среда, 2 сентября 2020 г.

Календар на Вересень 2019 року - вихідні та робочі дні 

1 - День знань. 30 років тому 1985 року відбулася історична подія для всього світу — в Атлантичному океані виявлені уламки лайнера «Титанік». Це трапилося через 73 роки після найтрагічнішої та найвідомішої морської катастрофи минулого століття. Місце залягання «Титаніка» знаходилося в 325 милях від острова Ньюфаундленд, який розташований в Атлантичному океані біля Канади. «Титанік» покоївся на глибині 3750 метрів. За 73 роки до того, в 1912 році, по дорозі з Саутгемптона у Нью-Йорк, «Титанік» зіткнувся з великим айсбергом. В цей момент на борту корабля знаходилися 2,2 тисяч пасажирів і членів екіпажу. Перше плавання «Титаніка» закінчилося через 2 години й 40 хвилин після фатальної аварії. В цій катастрофі вдалося вижити близько 700 пасажирам.
 2 – щорічно відзначають День нотаріату в Україні.
 2 вересня 1945 року (70 років тому) – День завершення Другої світової війни. 4 – 30 років тому помер видатний український поет, дисидент, герой України Василь Стус.
 6 – У першу неділю вересня відзначається День підприємця України.
 7 – День військового розвідника України (щорічно). 
8 – вважається Міжнародним днем солідарності журналістів. Міжнародним днем грамотності прийнято вважати також 8 вересня. На сьогоднішній день, за даними ООН, у світі налічується близько 4 мільярдів грамотних людей. Дослідження показують, що на сьогоднішній день у світі близько 860 мільйонів дорослих людей неграмотні. Також відомо, що 100 мільйонів дітей у всьому світі не навчаються в школі. Але найсумніше, що навіть ті представники цивілізованих країн, які відносяться до числа грамотних, не відповідають цьому званню.
 9 – Міжнародний день краси (щорічно). Ініціатива святкування дня краси виходила від членів Міжнародного комітету естетики і косметології СИДЕСКО. Сьогодні це найбільш авторитетна організація у світі косметології. 9 вересня 1776 року були створені Сполучені Штати Америки. Нову назву колишньої колонії затвердив Континентальний конгрес. З 7 червня 1775 країна називалася Об'єднаної колонією. Спочатку штати сучасних США не були об'єднані в федерацію. Це були окремі самостійні республіки: Нью-Йорк, Род-Айленд, Коннектикут, Нью-Джерсі, Північна Кароліна, Нью-Хемпшир, Меріленд, Массачусетс, Делавер, Вірджинія, Південна Кароліна, Джорджія, Пенсільванія. І тільки проголошена Декларація про Незалежність ввела назву «Сполучені Штати». 
10 – щорічно відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Щорічно на такий злочин вирішується близько мільйона людей в усьому світі. Цей день — один із способів звернути увагу людей на таку сумну статистику. 
11 – Усікновення голови Івана Хрестителя. 11 вересня 2001 року у США був здійснений найбільший в історії людства терористичний акт. Це була серія терористичних авіаційних атак, організованих ісламістською терористичною організацією «Аль-Каїдою». У цей день в хмарочосиблизнюки Всесвітнього торгового центру Нью-Йорка врізалися два літаки, захоплені терористами «Аль-Каїди». Обидві вежі впали, зруйнувавши сусідні будови. Третій авіалайнер впав у штаті Пенсільванія. Ще один літак терористи направили на Пентагон. Під час терористичних атак загинули 19 терористів-смертників і більше 3 тисяч людей. Крім цього, ця трагедія стала причиною поранень понад 6 тисяч людей. 24 людини вважаються зниклими без вісті. Силами співробітників пожежних служб і поліцейських життя 30 тисяч людей вдалося врятувати. 
12 - щороку в другу суботу вересня святкують День українського кіно. Як відомо з історії, перше українське кіно зняли в вересні 1896 року. Містом-родоначальником української кінематографії став Харків. Першим оператором кіно в Україні був фотограф Альфред Федецький. Він зняв хронікальні сюжети і в грудні влаштував перший показ в Харківському оперному театрі. Першою українською кіноактрисою стала Віра Холодна, вона переважно знімалася в Одесі. Всеукраїнське фотокіноуправління, яке займалося розвитком українського кіно, було засноване в 1922 році. У 1928 році в Україну відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка. День фізичної культури та спорту України (в другу суботу вересня). Всесвітній день надання першої медичної допомоги (в другу суботу вересня). 
13 – День працівників нафтової та газової промисловості України (в 2-гу неділю вересня). День танкіста в Україні (в 2-гу неділю вересня). День програміста України (відзначається у 256-й день року).
 14 – Рош а-Шана (єврейський Новий рік) (в перший день єврейського року). Рош а-Шана святкують два дні: 1 й 2 числа єврейського місяця тишрей. «Знайти спасіння за одну годину» - саме так вітає навколишній світ кожен єврей цього дня. Намагаючись закликати до свого житла радість і «солодке» життя, люди накривають багатий стіл, їдять яблука з медом, різні солодощі. Також на святковому столі обов'язково є страви з риби, яка вважається символом достатку, приготовлена бараняча голова — як є символом головування, овочі, фрукти, а також кільця моркви, що нагадують золоті монети. День мобілізаційного працівника в Україні. 
15 – Міжнародний день демократії. День народження «Грінпіс» (44 років тому). У перекладі «Грінпіс» означає «Зелений світ». День народження Google (18 років тому). Назва цієї пошукової системи виникла випадково: це неправильне написання математичного терміна гугол (googol), яким прийнято позначати одиницю зі ста нулями. 
16 – Міжнародний день охорони озонового шару (щорічно). Це свято має свій девіз, який звучить так: «Збережи небо: захисти себе і озоновий шар». Вчені вважають, що озоновий шар стрімко зменшується, а це загрожує нашій планеті зникненням всього живого. Зараз нерідко можна почути про відкриття нових «озонових дірок». Першу з них виявили в 80-х роках над Антарктидою. День пам'яті журналіста Георгія Гонгадзе. 
17 – День рятувальника України (щорічно). У той же день, коли рятувальники України відзначають своє професійне свято, православна церква вшановує ікону Божої Матері — «Неопалима купина». Саме вона є покровителькою всіх людей, чия професійна діяльність пов'язана з ризиком і порятунком життів інших людей. 
18 – Всесвітній день моніторингу якості води. Всеукраїнський день пам'яті загиблих байкерів.
 19 – День винахідника і раціоналізатора України (в 3-тю суботу вересня). День фармацевтичного працівника України. День народження «Смайлика» (33 роки тому). 
20 – День працівників лісу (в 3-тю неділю вересня). Відбулося відкриття першого Каннського кінофестивалю (69 років тому). 
21 – Різдво Пресвятої Богородиці. Міжнародний день миру (щорічно).
 22 – День партизанської слави України. Всесвітній день без автомобіля (святкують щорічно).
 23 – День народження жувальної гумки. 
24 – Всесвітній день моря (в останній четвер вересня). 
26 – Європейський день мов. 
27 – Всесвітній день туризму. Міжнародний день глухих (в останню неділю вересня). Воздвиження Хреста Господнього.
 29 – Було відкрито перше в світі шлюбне агентство (365 років тому). 
30 – Всеукраїнський день бібліотек. Міжнародний день перекладача. День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. 

 Сторінку готував : Гончарюк Максим

Комментариев нет:

Отправить комментарий

                                                                                1 листопада – щорічно Всесвітній день вегана (вегетаріанця, ...