среда, 6 мая 2020 г.

Українці у травні відпочиватимуть 12 днів - календар вихідних на ...1 - Свято праці, яке ще іменують Першотравнем, щорічний державний вихідний. Історія цього свята має трагічне начало. В цей день в 1886 році в ході масових протестів, організованих комуністами і соціалістами Канади та США через спроби введення восьмигодинного робочого дня, загинули 6 осіб. Трагедія сталася під час розгону акції в Чикаго. Після цього в одному з районів міста прогримів вибух бомби, через що загинуло 14людей. У цьому звинуватили 4 анархістів, які були представниками робітничого класу. Їх засудили до повішання, але пізніше з'ясувалося, що це звинувачення виявилося неправдивим. У зв'язку з цим, рішенням Паризького конгресу II Інтернаціоналу 1 травня було оголошено Днем праці. 
2 - День міста Львів святкує в першу суботу травня. 
3 – День кондитера. Історія кондитерського мистецтва своїм корінням сягає глибокої старовини і нерозривно пов’язана з активним використанням меду, а потім і цукру, який вперше навчилися отримувати з соку цукрової тростини в Індії приблизно в 850-му році нашої ери. Всесвітній день свободи друку. Це свято відзначають усі країни, представлені в ЮНЕСКО, даючи свій дозвіл на вільне висловлювання думок стосовно будь-яких тем. Всесвітній день Сонця. Всесвітній день СПАМу. Сьогодні СПАМ називають головним болем кожного користувача електронної пошти. За своєю суттю СПАМ — це нав'язлива реклама, яка масово розсилається на e-mail з розрахунком на випадкове відкриття листа. Першим спамером стала компанія DEC, яка займалася виробництвом електроніки. Відправивши по мережі Arpanet повідомлення про продаж своїх нових мінікомп'ютерів, компанія знайшла нове рішення для просування товару на ринку. Свою нинішню назву цей метод отримав уже в 1993 році. СПАМом його назвав америк. системний адміністратор Джоел Фер. В цей день рекламне повідомлення було надіслано на 400 поштових електронних адрес.
 4 – Міжнародний день пожежних. 
5 - Міжнародний день боротьби за права інвалідів — людей з обмеженими можливостями, як прийнято називати цю категорію людей в Європі. За офіційними даними, в Україні проживають близько 2,5 мільйонів людей зі статусом інвалідів. 
6 - День святого Георгія Побідоносця. Це свято в честь великомученика, який виріс в багатій християнській родині і зміг присвятити своє життя благим справам. Отримавши високе військове звання, він став одним із довірених осіб самого імператора. Але імператор Діоклетіан активно намагався нав'язувати язичництво і виявляв при цьому велику жорстокість. Одного разу Георгій дізнався про намір імператора стратити безліч християн через їх віросповідання. Він роздав все, що мав бідним, а потім зізнався імператору в тому, що є християнином. Самого ж Діоклетіана Георгій звинуватив в несправедливому ставленні до людей. Імператор закликав Георгія відректися від Христа, але той був рішучий у своїй вірі. Тоді правитель упік Георгія до темниці. Витримавши багато жорстоких знущань, Георгій продовжував прославляти Ісуса. Тоді імператор наказав стратити його. І в 303 році святому мученику відрубали голову мечем. 
7 - День заснування Івано-Франківська. День радіо. У наш час з Днем радіо прийнято також вітати працівників телебачення, підприємств зв'язку, радіоаматорів і всіх, чия робота залежить від радіохвиль. Крім того, це свято можна вважати професійним днем радіоведучих, завдяки яким радіоефіри стали надзвичайно популярними.
8 - Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Відділення Червоного Хреста працюють в 176 країнах світу. День пам’яті та примирення. 
9 - День перемоги. Всесвітній день справедливої торгівлі. 
10 — День матері. Вже протягом ста років цей день стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі або приїхати до неї, щоб сказати «спасибі» за її любов, підтримку і ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ 13 самовідданість. Вперше це прекрасне свято відзначили в 1907 році. Ініціатором його проведення виявилася проста американка Анна Джервіс, яка таким чином хотіла висловити свою безмежну любов до своєї передчасно померлої мами. Написавши листа з проханням підтримати згадану ідею в численні інстанції, Анна знайшла підтримку людей. І вже через три роки заходи до Дня матері в її рідному штаті отримали статус офіційних.
 12 - Міжнародний день медичних сестер. Створено футбольний клуб «Динамо» (Київ). 
15 - Міжнародний день сімей. Щорічно для цього свята вибирається певна тема. Міжнародний день клімату. 
16 - День науки в Україні відзначається в третю суботу травня. Науковий потенціал України вважається одним із найкращих в Європі. Особливо почесним це свято є для членів Національної Академії Наук України. День науки відзначають співробітники 167 наукових установ, які входять до складу НАН України. День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. 
17 - День пульмонолога (лікаря-терапевта, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму). Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства. День пам’яті жертв політичних репресій. 
18 — Міжнародний день музеїв.
20 травня — Всесвітній день метрології. Це свято знаменує собою підписання «Метричної Конвенції», яке відбулося 20 травня 1875 року. Тоді в Парижі була офіційно створена Міжнародна організація мір та ваг. Конвенцію про її створення підписали представники 17 країн. Зараз до складу Міжнародної організації мір і ваг входять 50 країн. Приводом для появи цього свята фактично стало прийняття міжнародної системи одиниць вимірювання. У неї включені норми таких мір, як кілограм, метр, одиниця іонізуючого вивчення і електричний опір. День банківських працівників України. День перекладача жестової мови в Україні (перекладачідактилологи або сурдоперекладачі). 
21 - Вознесіння Ісуса Христа в Небо завершило земне служіння Сина Божого. Сталося це на сороковий день після Воскресіння Ісуса. Саме свято Вознесіння припадає на четвер шостого тижня після Великодня. День вишиванки (кожен 3-й четвер травня). Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. 
22 - Міжнародний день біологічного різноманіття
24 - Європейський день парків. День святих Кирила і Мефодія, який більше відомий як День слов'янської писемності і культури. 
25 – Міжнародний день зниклих дітей. Всесвітній день щитовидної залози.
 27 - Міжнародний день розсіяного склерозу (в останню середу травня). 
28 - День прикордонника України. День випускника України (щорічно 28 травня). 
29 - Міжнародний день (в останню п'ятницю травня). Остання п'ятниця травня — це привід сходити в гості до сусідів, оскільки це Європейський день сусідів. 
30 - День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України (в останню суботу травня). 
31 - Всесвітній день блондинок. Всесвітній день без тютюну. За даними ВООЗ, щороку через наслідки тютюнопаління в світі помирає 300 тисяч осіб. Мало хто звертає увагу на цю страшну статистику, оскільки шкода від куріння сигарет не проявляється моментально. Тим не менше, курці з великим стажем практично приречені на серйозні проблеми зі здоров'ям. І в результаті їх вмирає більше, ніж наркоманів, хворих на СНІД та іншими захворюваннями. Тому головне завдання цього свята — підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров'я. День міста Києва. Перше святкування наприкінці травня 1982 року –1500-а річниці Києва. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 року був офіційно відзначений День міста Києва.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

                                                                                1 листопада – щорічно Всесвітній день вегана (вегетаріанця, ...